Turun linja-autoaseman Hesburger kiinni kymmenen viikon ajan remontin takia
Turun linja-autoaseman ja Neste Expressin kupeessa toimiva Hesburger-ravintola suljetaan keskiviikkona 7. tammikuuta alkavan mittavan remontin ajaksi.
Noin kymmenen viikkoa kestävän remontin aikana ravintola saa täysin uusitun keittiön sekä modernit asiakas- ja wc-tilat. Drive-in-asiakaspalvelua nopeutetaan rakentamalla toinen palvelupiste. Asiointikokemusta parantaa myös valaistuksen päivitys.
Ravintolan lämmitys ja jäähdytys tuotetaan jatkossa ympäristöystävällisemmillä ratkaisuilla. Samalla talotekniikka ja taustatilat päivitetään vastaamaan nykyaikaisia vaatimuksia.
Hesburger Turku Linja-autoasema Neste Express Drive-in on osoitteessa Läntinen Pitkäkatu 1. Uudistettu ravintola avaa ovensa jälleen maalis–huhtikuussa.
Aamuset-kaupunkimedia (AKM)


















